MASÉRSKA ŠKOLA SANTAL PRI LIEČEBNÝCH KÚPEĽOCH DUDINCE

dátum a čas:
meniny:
Lucia
blahoželáme!

Masérska škola SANTAL

pri liečebných kúpeľoch Dudince

Kúpeľná 106, 962 71 Dudince
mobil: +421 917 596 756
e-mail: skola@skolasantal.sk www.kupeledudince.sk
O KURZOCH

LOMI LOMI NUI

LOMI LOMI NUI je autentická, pôvodná masáž, pochádzajúca z Havajských ostrovov. Má základ v havajskom tanci HULA , preto ak je prevedená v tradičnom poňatí, pripomína tanec. Do masáže sa rytmicky zapája celé telo, pohyby sú jednoduché a ladné. Rytmus je dôležitý. Súčasťou terapie je pôsobenie ukľudňujúcej hudby a prírodného esenciálneho oleja. Počas celej masážnej ceremónie hrá dekorácia a okolie významnú úlohu.
LOMI LOMI NUI je liečebná masáž v pravom zmysle slova. Slúži k očisteniu a k náprave na fyzickej, emocionálnej, mentálnej a duchovnej úrovni.
Využívajú sa pri nej nielen prsty a dlane, ale aj celé plochy predlaktia a lakte. Dlhé, jemné ťahy sa plynule striedajú so silnejšími tlakmi v pravidelnom rytme originálnej havajskej hudby. Dochádza k hlbokej relaxácii, uvoľňuje sa zablokovaná energia a umocňuje sa harmónia tela, duše a ducha.

Očisťuje a zvyšuje energetický potenciál, uvoľňuje energetické bloky, nastoľuje rovnováhu
Uvoľňuje svalové spazmy
Uvoľňuje bolesti, únavu a napätie
Stimuluje krvný obeh a lymfatický systém
Podporuje prirodzenú detoxikáciu tela
Uvoľňuje kĺby
Harmonizuje telo i dušu
Odstraňuje únavu a napätie

HULA TANEC
HULA je tanec pôvodných havajských obyvateľov Polynézanov, ktorí tu žili. Používajú sa pri ňom pohyby rukami, ktoré symbolizujú prírodné aspekty. Je sprevádzaný piesňami či chválospevmi. Tradičným odevom ženských tanečníc bola PAU – krátka sukňa vyrobená z listov trávy a množstvo doplnkov ako náhrdelníky, čelenky, náramky a retiazky okolo členkov.
Na prvý pohľad tanec vypadá jednotvárne a zdá sa byť jednoduchý, je potrebné len chytiť ten správny rytmus vlnenia v bokoch.

VENIEC LEI – symbol priateľstva a vďačnosti
Tradícia pletenia a darovania kvetinových venčekov je na Havajských ostrovoch známa už dávno. V minulosti plietli vence nielen z rôznych druhov kvetov ale pridávali do nich aj mušle, sušené plody, semienka rastlín a listy.
Boli symbolom a ozdobou bohov, polobohov a členov panovníckej rodiny. Neskôr sa darovávali tým, ktorí boli v spoločnosti najviac obľúbený. Bohaté vence sa vyrábajú na svadby, narodeniny a rôzne oslavy. Najčastejšie býva však darovaný na znak priateľstva.
Kvetmi sa zdobia ženy aj muži. Podľa toho na ktorej strane žena nosí kvet zapletený do účesu muž rozozná či je slobodná alebo vydatá.

MAILE LEI – je typický mužské venček. Býva súčasťou svadobného odevu ženícha. S pridaním bieleho voňavého kvetu symbolizuje prejav najväčšej vďačnosti a uznania.
HAKU LEI – nosí nevesta alebo ženy tancujúce hula tanec.
TAHITI GINGER LEI – upletený z voňavých lístkov rastlinky ginger. Darúva sa ženám a nevestám ako výraz vďaky a úcty.
VANDA ORCHID LEI – venček s bielych a ružových lístkov divoko kvitnúcej orchidei Vanda. Vyzdobujú ním interiér i exteriér domov, bazénov či slávnostné stoly.
ILIMA LEI – svetlo žltá farba zmiešaná s čerešňovou – odzrkadľuje mýtický obraz dávnych čias a zvykov.
TI LEI – venček prinášajúci šťastie. Rastlinka Ti je prastará havajská rastlina s pevnými lístkami. Tento venček nosí väčšina domorodcov.

späť na zoznam kurzov

AKTUÁLNA PONUKA