MASÉRSKA ŠKOLA SANTAL PRI LIEČEBNÝCH KÚPEĽOCH DUDINCE

dátum a čas:
meniny:
Vojtech
blahoželáme!

Masérska škola SANTAL

pri liečebných kúpeľoch Dudince

Kúpeľná 106, 962 71 Dudince
mobil: +421 917 596 756
e-mail: skola@skolasantal.sk www.kupeledudince.sk
O KURZOCH

QI-GONG (ČCHI- KUNG) je „cvičením tela a mysle“
Je tajomstvom uchovania krásy a nastoľuje rovnováhu JINu a JANGu – ženského a mužského princípu.
ČCHI-KUNG je prastará liečebná technika zušľachťovania energie. Už pred viac ako 4000 rokmi za obdobia Žltého cisára vymysleli Číňania akýsi druh „tanca“, ktorý mal zabrániť stagnácii čchi. Tieto pohyby tela a mysle boli predchodcami moderného čínskeho cvičenia ČCHI-KUNG.
Aby sme pochopili čo je ČCHI-KUNG, musíme si urobiť predstavu o ČCHI.

ČCHI = energia
KUNG = činnosť, práca, ktorú je treba vynaložiť aby sme sa naučili ovládať energiu čchi

ČCHI je substancia, ktorá existuje v každom bode vesmíru. Rozlišujeme ČCHI vonkajšiu a vnútornú, vesmírnu a ľudskú.
Existuje druh ČCHI s ktorým sa človek už narodí – PRENATÁLNA ČCHI – vzniká pri počatí, spojení mužských a ženských reprodukčných buniek (zdedená čchi) a druh čchi, ktorý môže byť človekom získaný z okolitého prostredia. Získaná z kozmických zdrojov – atmosféry, vzduchu, vody a živín pomocou funkcií orgánov ľudského tela – POSTNATÁLNA ČCHI (získaná). Obe zložky sú dôležité pre zdravie a dobrú kondíciu človeka.
Vnútorná čchi pri kolobehu telom neustále cirkuluje a mení sa. Plodí, motivuje a udržiava všetky životné činnosti človeka. Ak je naša vnútorná čchi v rovnováhe, sme zdraví. Ak sa však vychýli a naruší, ochorieme alebo zoslabneme. Ak sa úplne vyčerpá, nasleduje smrť. Preto má pre nás vnútorná čchi zásadnú dôležitosť. Aj napriek tomu veľa ľudí svoju vnútornú energiu ignoruje, alebo si ju vôbec neuvedomuje.
Číňania už pred mnohými rokmi objavili a vyvinuli techniky ako by mali ľudia cvičiť, aby žili zdravo a šťastne a predĺžili si svoj život. Tieto techniky boli neustále zdokonaľované a sú známe ako ČCHI-KUNG – veda BIOPNEUMATOLÓGIA.
Metóda ČCHI-KUNG posilňuje vlastnú čchi v tele, napomáha jej aby mohla voľne pretekať. Tok a rovnováha čchi sú hlavným princípom tradičnej čínskej medicíny. Čchi je kľúčom k liečbe chorôb. Ak riadne nepreteká telom, spôsobuje narušenie tela i mysle.

ÚBYTOK ČCHI – ak máme nedostatok čchi, cítime sa slabí, vyčerpaný, trpíme bolestivými symptómami, ktoré sa nedajú diagnostikovať.
BLOKÁDA ČCHI – tok energie sa v tele upchá a zapríčiní tak nahromadenie a rôzne bolesti, kamene a zápaly.
OBRÁTENÝ TOK ČCHI – býva dôvodom „nevyliečiteľných“ ochorení.

Zabrániť chorobe, či sa z nej vyliečiť a rýchlo zotaviť môžeme ak zaistíme plynulú cirkuláciu čchi v tele. Akonáhle môže voľne plynúť, choroba doznieva. Takéto je pôsobenie ČCHI-KUNGu. Jeho účelom je vyrovnať narušený tok čchi. ČCHI-KUNG aktivuje čchi a umožňuje jej voľnú cirkuláciu, čo napomáha pri liečení chorôb.

ČCHI-KUNG je cvičením ČCHI

Cvičenie začína relaxáciou a skľudnením. Používajú sa pri ňom rôzne techniky dýchania. Vyžaduje určité telesné postoje (pohyby) a vizualizáciu. ČCHI-KUNG povzbudzuje prirodzený liečivý proces, napomáha rozvíjať ľudské schopnosti, zlepšovať zdravie a predlžovať život.

Pri pravidelnom cvičení ČCHI-KUNGu sa dá pozorovať:
Zosilnenie, zvýšená životná sila a energia – následne omladzuje telo i ducha.
Zreteľné zlepšenie vzhľadu – pokožka sa rozžiaruje, je pružnejšia, ubúdajú starecké a tmavé pigmentové škvrny, spevňujú sa svaly, rýchlo ubúda prebytočný tuk na páse a bruchu. Môžu tmavnúť už šedivejúce vlasy, dokonca zbelieť zuby.
Úbytok na váhe
Výborné výsledky liečenia sexuálnych dysfunkcií

Tieto cvičenia sú obzvlášť účinné na rôzne telesné symptómy spôsobené nerovnováhou činnosti endokrinných žliaz. Pomáha pri liečbe cukrovky, obezity, vysokej hladiny cholesterolu, zlepšujú sa žalúdočné, urologické ochorenia...

späť na zoznam kurzov

AKTUÁLNA PONUKA


Bankovanie
27.04. - 28.04.2024
Viac o kurze...

Medová masáž a ušné sviečky
11.05. - 12.05.2024
Viac o kurze...

Lávové kamene masáž
25.05. - 26.05.2024
Viac o kurze...

Klasická masáž pre všetkých
08.06. - 14.06.2024
Viac o kurze...

Štíhla línia( metóda na estetické formovanie tela)
10.07. - 14.07.2024
Viac o kurze...

Lymfodrenážna celotelová masáž
19.08. - 26.08.2024
Viac o kurze...