MASÉRSKA ŠKOLA SANTAL PRI LIEČEBNÝCH KÚPEĽOCH DUDINCE

dátum a čas:
meniny:
Blahoslav
blahoželáme!

Masérska škola SANTAL

pri liečebných kúpeľoch Dudince

Kúpeľná 106, 962 71 Dudince
mobil: +421 917 596 756
e-mail: skola@skolasantal.sk www.kupeledudince.sk
O KURZOCH

AURIKULOTERAPIA

Kurz je vhodný aj pre nelekárov.

Už od dôb starých faraónov boli údajne používané niektoré body na uchu. Ich dôležitosť si uvedomovali tiež starí Číňania. Vypracovali systém liečby, ktorý sa dá využiť ako prevencia, diagnostika, analgézia a terapia rôznych porúch. Za normálnych okolností, u zdravého človeka sú body na ušnom boltci nebolestivé. Pri poruche funkcie či ochorení niektorého orgánu dochádza k citlivosti a bolestivosti pri dotyku.
Ucho vyšetrujeme v sede alebo v ľahu. Všímame si rôzne kožné zmeny na boltci, pigmentácie, začervenania, šupinky. Každá zmena na jeho povrchu (jazvička, ekzém a pod.), nás dovedie k spresneniu diagnózy. Akékoľvek zmeny majú svoju zákonitú odpoveď, a to obojstranne. Postihnutie vnútorných orgánov sa prejaví zmenami na povrchu boltca, a to v mieste ich projekcie. Najprv prevedieme palpáciu boltca, ktorá nás môže doviesť k určitým bolestivým miestam. Pri akútnych patologických zmenách, najmä pri zápaloch, sa body prejavujú zvýšením lokálnej bolestivosti, lokálnej teploty a elektrických hodnôt. Na dráždenie akupunktúrnych bodov na uchu môžeme použiť – magnety, horčičné semiačka, tlak vyšetrovacou tyčinkou, masáž, akupunktúrne ušné ihly, elektrický prúd, fototerapiu a pod. Pred prevedením liečby musíme určiť dominantné ucho. U pravákov je to pravé ucho, a ľavákov ľavé ucho. Len u orgánov uložených jednostranne, aplikujem na zodpovedajúcej strane. Po aplikácii semiačka (alebo ihly pri akupunkturistoch) ucíti liečený nepríjemný pocit, môže sa následne dostaviť pocit tepla, sčervenanie. Odozva na stimuláciu býva pri akútnych bolestiach chrbtice alebo pohybového aparátu často okamžitá. Dochádza k rýchlemu ústupu bolestí a náprave obmedzenej pohyblivosti. Skutočnosť, že podráždenie vnútorných orgánov možno zaznamenať prostredníctvom zmien na povrchu ušnice, sa dá s výhodou využiť na prevenciu. Reflexné plôšky sa totiž stávajú citlivými dlho pred prepuknutím klinických príznakov ochorenia.

Aurikuloterapia sa dá využiť:
pri funkčných porúch napr. pri niektorých ochoreniach kĺbov a chrbtice, pri neuralgii, nespavosti, migréne, menštruačných problémoch atď.
pri bolesti
alergických ochoreniach
psychických poruchách
depresiách

Obsah kurzu:
úvod do teórie tradičnej čínskej medicíny (TČM)
teória qixue
priebehy meridiánov
teória yin/yang
5 elementov
aurikoloterapia a jej symbolika
diagnostika podľa TČM
praktické použitie aurikoloterapie semiačkami pri daných chorobných syndrómoch


späť na zoznam kurzov

AKTUÁLNA PONUKA


Klasická masáž pre všetkých
24.04. - 30.04.2023
Viac o kurze...

Medová masáž a ušné sviečky
13.05. - 14.05.2023
Viac o kurze...

Dornova a Breussova masáž
27.05. - 28.05.2023
Viac o kurze...

masáž Štíhla línia( na estetické formovanie tela)
03.06. - 07.06.2023
Viac o kurze...

Energoobrana(energo-informačný systém človeka, diagnostika, liečba)
24.06. - 25.06.2023
Viac o kurze...

Lymfodrenážna celotelová masáž
15.07. - 22.07.2023
Viac o kurze...