MASÉRSKA ŠKOLA SANTAL PRI LIEČEBNÝCH KÚPEĽOCH DUDINCE

dátum a čas:
meniny:
Vojtech
blahoželáme!

Masérska škola SANTAL

pri liečebných kúpeľoch Dudince

Kúpeľná 106, 962 71 Dudince
mobil: +421 917 596 756
e-mail: skola@skolasantal.sk www.kupeledudince.sk
O KURZOCH

AYURVEDA 1 – kurz tradičných indických masáží

Na kurze sa zoznámite s indickou filozofiou, naučíte sa tri tradičné indické olejové ošetrenia:
Abhyanga - celotelová olejová masáž
Mukabhyanga - masáž hlavy, tváre a dekoltu
Shirodhara (liatie oleja na čelo) - liečivá terapia

Kurz je vhodný pre všetkých masérov a kozmetičky, ktorí si chcú rozšíriť svoje vzdelanie a ponúknuť svojim klientom viac, ako len bežnú masáž či ošetrenie tváre ako aj pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o prácu s ľudskou energiou.

Ayurveda je celosvetovo najstaršie známe učenie (filozofia) o zdraví a živote. Pochádza zo staroindickej vedickej kultúry. Toto poznanie bolo pred tisíckami rokov ústnou formou odovzdávané z generácie na generáciu a najstaršie písomné záznamy v Sanskrite sú staré viac ako 5 000 rokov. Nielen vďaka tomu je ayurveda nazývaná „matkou všetkých medicín“. „Ayus“ znamená život, „veda“ znamená poznanie, veda. Ayurveda je veda o dlhom živote a o jednote medzi telom, duchom a dušou s ohľadom na všetky faktory života.
Ayurveda je kombináciou hodnôt skúsenosti a filozofie, ktoré sa koncentrujú na dôležité psychické, mentálne, emocionálne a spirituálne (duchovné) aspekty ľudského zdravia a chorôb.

Abhyanga v západnom svete známa aj pod pojmom „Veľké ayurvedske naolejovanie“ je jedna z foriem ayurvedskych masáži. Je prevádzaná hlavne s nahriatymi olejmi alebo aj inými substanciami. V krajinách pôvodu ako je India alebo Sri Lanka je takmer vždy prevádzaná ako synchrónna masáž s 2 masérmi. Abhyanga spomaľuje starnutiu, uvoľňuje napätie, zlepšuje zrak, odstraňuje poruchy spánku a je veľmi dobrou výživou pre pokožku. Je prevádzaná s veľmi jemným tlakom, má silné antistresové účinky a obnovuje tok energie v našom tele.

Mukabhyanga, masáž hlavy, tváre a dekoltu, slúži na uvoľnenie, ošetrenie pleti a upokojenie. Vďaka Mukabhyange je možné utíšiť príp. odstrániť rôzne druhy strachov a starosti. Jemná masáž tváre môže zostriť naše zmysly, posilniť zrak a vďaka priamemu účinku na mozog harmonizovať ostatné orgány. V Ayurvede je hlava označovaná ako „brána do nebies“, vďaka ktorej my ľudia môžme vnímať vlastnú prirodzenosť a byť spojený s univerzom. Masáž tohto druhu otvára tieto dvere a dovoľuje človeku prijať oslobodzujúce a uvoľňujúce dary nebies.

Shirodhara poskytuje jedno z veľmi príjemných foriem olejových ošetrení. Pri tejto terapii je teplý olej alebo iná substancia liaty do oblasti čela. Stimuláciou „tretieho oka“ sa prenáša účinok do najhlbších mozgových centier, do oblastí mimoriadne dôležitých pre mozog, kde sa vytvárajú chemické väzby. Shirodhara je starodávna technika, ktorá má za úlohu hlavne zharmonizovať „tretie oko“, odstraňuje poruchy spánku, ukľudňuje a zároveň posilňuje zmysly a ducha. Vďaka tejto terapii sa dá navodiť plnohodnotný pocit uvoľnenia.


späť na zoznam kurzov

AKTUÁLNA PONUKA


Bankovanie
27.04. - 28.04.2024
Viac o kurze...

Medová masáž a ušné sviečky
11.05. - 12.05.2024
Viac o kurze...

Lávové kamene masáž
25.05. - 26.05.2024
Viac o kurze...

Klasická masáž pre všetkých
08.06. - 14.06.2024
Viac o kurze...

Štíhla línia( metóda na estetické formovanie tela)
10.07. - 14.07.2024
Viac o kurze...

Lymfodrenážna celotelová masáž
19.08. - 26.08.2024
Viac o kurze...